Mrazený peľ

Len osobný odber! ✳️☸️✳️

Kto by mal záujem, môžem mu ho priniesť do Bratislavy.
Ďakujem pekne, s pozdravom Váš včelár 

Všetkých záujemcov a priaznivcov včelích produkov a výrobkov rád uvítam na mojej fb stránke (Matúš Zolotár), kde sa o mne a mojich produktoch môžete dozvedieť viac. 


8,00 € 10,00 €
Please select variants first

Pre včely peľ predstavuje základnú potravinu od ktorej závisí výchova nových generácií včiel, nakoľko je potravou lariev.V prírodnej liečbe a prevencií má peľ mimoriadne dôležité miesto so širokým spektrom použitia.
Pri užívaní peľu väčšina ochorení slabne alebo úplne zanikne.

Obsahuje všetky základné látky, ktoré sú nevyhnutné pre stavbu, rozvoj a existenciu živého organizmu: bielkoviny, tuky, uhľovodíky, vitamíny, aminokyseliny, glukozid-rutín, antibiotika, stimulátor rastu ...

V peli sa nachádza 27 prvkov: sodík, draslík, nikel, titan, vanád, chróm, fosfor, zirkón, berýlium, bór, zinok, olovo, striebro, arzén, cín, hélium, stroncium, bárium, urán, kremík, hliník, mangán, horčík, molybdén, meď, vápnik, železo.

Z mastných kyselín /obsahuje ich 3-14%/ sú najdôležitejšie kyselina linolová, linolénová, arachidonová - tie si ľudský organizmus nedokáže vyrobiť sám. Peľ obsahuje 5-7x viac aminokyselín než hovädzie mäso, vajíčka alebo syry.

Bielkoviny - významná je vysoká koncentrácia esenciálnych aminokyselín (leucín, izoleucín, valín, lyzín, metionín, fenylalanín, treonín a tryptofán. 30g peľu dokáže úplne pokryť dennú potrebu esenciálnych aminokyselín pre ľudský organizmus
Sacharidy - glukóza, fruktóza, dextrín, škrob, celulóza, ribóza, pentóza, kyselina glukurónová, kyselina pyrohroznová, pollenín.
Tuky - najhodnotnejšie sú esenciálne masné kyseliny: linolová, linolénová, arachidonová.
Minerálne látky - draslík, horčík, vápnik, meď, železo, kremík, fosfor, síra, chlór, mangán.
Vitamíny - A, B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12, C, D, E, K.
Ostatné zložky - organické kyseliny, terpentíny, nukleové kyseliny, regulátory rastu a viac ako 100 enzýmov.
Zo všetkých testovaných potravín bola zistená najväčšia antioxidačná schopnosť v prípade peľu. Antioxidanty sú považované za možné ochranné látky pred poškodením ľudského organizmu voľnými radikálmi a spomaľujú vývoj mnohých chronických ochorení.
Liečebné využitie včelieho peľu:
podporný prostriedok imunitného a nervového systému
pri zvýšenej fyzickej a psychickej námahe
pri chudokrvnosti z nedostatku železa
pri chorobách pečene - po žltačke, pri cirhóze
pri chronickom zápale prostaty, po operáciach prostaty
pri srdcovo cievnych ochoreniach
pri zápche, žalúdočných problémoch, ochoreniach čriev
spomaľuje procesy starnutia
rehabilitačný prostriedok po operáciach a chorobách
pri nechutenstve a úbytku hmotnosti
pri poruchách telesného a psychického vývoja
pri ochoreniach kože, kĺbov, očí
pri poruchách spánku , depresiách vďaka bohatému obsahu zinku a vitamínu B6
môže chrániť pred sennou nádchou, ktorá zapríčiňuje astmu.

Z vitamínov obsahuje:Vitamín B1 /thiamin/ - reguluje hospodárenie s cukrami v organizme a chráni centrálny nervový systém.
Vitamín B2 /riboflavin-laktoflavin/ - jeho nedostatok spôsobuje poruchy rastu, poškodenie pokožky a slizníc a stavy únavy.
Vitamín B3 / niacin/ - urýchľuje rast, posilňuje nervy a dýchanie, reguluje trávenie, zlepšuje krvný obraz.
Vitamín B5 /kyselina nikotínová/ - má vplyv na správny rast a fungovanie pokožky, dobré trávenie a nervovú sústavu.
Vitamín B6 /pyridoxin/ - urýchľuje rast a pôsobí proti anémii. Jeho nedostatok spôsobuje vypadávanie vlasov, vznik ekzémov a poškodenie nervov.
Vitamín C / kyselina askorbová/ - pôsobí preventívne proti krvácaniu ďasien a skorbutu.
Vitamín H /biotín/ - pomáha rastu, pôsobí proti zápalom pokožky a viečok. Jeho nedostatok sa objavuje pri dlhodobom podávaní antibiotík.
Vitamín E /tokoferol/ - stimuluje pohlavnú činnosť. Napomáha spermato- a ovogenezii, chráni pred potratom, pôsobí proti sterilite.

Karotén a provitamín A - z neho si organizmus vytvára vitamín A. Vitamín A je súčasťou farbiva citlivého na svetlo, ktoré sa nachádza na sietnici oka. Okrem toho pôsobí zmierňujúcim spôsobom pri zápale spojiviek. Nedostatok A vitamínu spôsobuje zrohovatenie rohovky, zvýšené slzenie, šeroslepotu a v krajnom prípade až slepotu.

Veľkosť: 450g
Zloženie: 100% včelí peľ